Nowe laptopy Dell Latitude z serii 3000

Dell Command Monitor, czyli praktyczne narzędzie do zdalnego monitorowania urządzeń w organizacji

Mobilne i stacjonarne nowości produktów z rodziny Dell Precision gotowe na rewolucję AI

Rozwiązania firmy Absolute Software uzupełniają niezwykle bogatą ofertę Dell dotyczącą bezpieczeństwa danych i urządzeń.

Absolute Software to w największym skrócie oferta usług służących do zabezpieczania sprzętów Dell. Rozwiązanie jest zaszyte w BIOSie, co pozwala na monitorowanie urządzeń nawet, gdy w wyniku kradzieży ktoś np. podmieni dysk twardy i przeinstaluje system. Jest to możliwe, ponieważ agent AS, który rezyduje w BIOSie będzie starał się za każdym razem odinstalowywać system w sytuacji, gdy zostanie zamontowany nowy dysk, a poprzednia wersja systemu operacyjnego zostanie usunięta przez nieuprawnionego użytkownika.

Absolute Software to różne poziomy licencjonowania oraz zarządzania urządzeniami końcowymi, ale wszystkie z nich charakteryzują się kluczowymi funkcjami do ochrony danych oraz ich monitorowania, wykrywania podatności ataków malware i wiele więcej. W przypadku komputerów przenośnych Dell niezwykle istotnymi i najlepiej sprawdzającymi się pakietami są Absolute Control oraz Absolute Resilience, a więcej szczegółów na temat ich działania można znaleźć w BIOSie, w sekcji Security – to właśnie z tego poziomu możemy też aktywować lub dezaktywować usługę.

W najbogatszej wersji Absolute Resilience mamy możliwość monitorowania procesów aplikacji, analizowania podatności systemów operacyjnych, a na bazie tego tworzenia reguł, które będą ograniczały dostęp do urządzenia w przypadku gdy sprzęt, który nie był długo aktualizowany stwarza zagrożenie dla naszych danych.