Dell Peripheral Manager

Dell Latitude 7×30: wydajność i bezpieczeństwo

Dell Client Deploy oraz Dell Command Configure – darmowe narzędzia do zarządzania i konfiguracji

Dell Command Update to darmowe narzędzie wspierające działy IT organizacji w utrzymaniu poprawnej i terminowej aktualizacji urządzeń. Odpowiednio zarządzane i na bieżąco aktualizowane komputery dają pewność, że użytkownicy końcowi pracują w bezpiecznych warunkach i zarówno ich, jak i firmowe dane są odpowiednio chronione.

Z punktu widzenia IT niezmiernie istotne jest to, że dzięki Dell Command Update mogą zastosować odpowiednie polityki i dostosować narzędzie wedle indywidualnych wymogów. W ramach tych ustawień administrator może zdecydować, w jaki sposób następuje wyszukiwanie aktualizacji, czy z jakiego repozytorium chce skorzystać, Della czy stworzonego wewnątrz organizacji.

Dell Command Update daje dostęp do wyboru kiedy instalacja ma być dokonana, a dział IT w ostateczności może skonfigurować GUI użytkownika tak, żeby nie otrzymywał żadnych powiadomień i nie mógł korzystać z tej aplikacji lokalnie. W takiej sytuacji pojawi się jedynie informacja o tym, że urządzenie zostało zaktualizowane i zalecany jest jego restart. Lecz również w tej kwestii IT ma możliwość zmiany ustawień, które dają użytkownikowi możliwość odroczenia takiego restartu oraz wybór dogodnej godziny, gdy nie wykonuje istotnej pracy.

Narzędzie Dell Command Update daje również możliwość importu i eksportu ustawień, które zostały dokonane na danym urządzeniu, dzięki czemu w łatwy sposób można je zastosować na pozostałych urządzeniach w firmie. Narzędzie Dell umożliwia dodatkowo zapisanie hasła do BIOS-u w konfiguratorze po to, aby krytyczne aktualizacje BIOS-u były wykonywane automatycznie.

Z Dell Command Update można skorzystać z także poziomu Command Line, co oznacza możliwość wykorzystania dowolnych skryptów, które funkcjonują wewnątrz organizacji.