Mobilne stacje robocze Dell z serii Precision 3000 stworzone do wydajnej i twórczej pracy

Nowy laptop Dell Latitude 7030 Rugged Extreme

Dell Latitude seria 9000 dla biznesu i wymagających użytkowników

Dell Latitude 3000 to nowa odsłona popularnych komputerów przenośnych Dell. Obudowa jest obecnie wykonana z ulepszonych materiałów i charakteryzuje się ciemniejszym kolorem – dotyczy to 14 i 15-calowych wersji, wersja 13-calowa występuje wciąż w srebrnej obudowie i może być konwertowalna, umożliwiając pracę w formie tabletu.

Laptopy z serii 3000 wyposażono w funkcje, które dotychczas znane były głównie z wyższej serii 5000. Dotyczy to np. w pełni biznesowej klawiatury (z blokiem numerycznym w wersji 15-calowej), z fizycznym przyciskiem do wyciszenia mikrofonu, nowego touchpada oraz jeszcze wydajniejszych baterii zapewniających długi czas pracy (technologia Long Life Cycle i wsparcie Express Charge, czyli szybkiego ładowania).

Niezwykle istotne są również podzespoły, a w tym 13. generacja procesorów Intel i szybkie pamięci – w wersji 13-calowej do 16GB, a w 14 i 15-calowej nawet do 64GB. Spore możliwości dają również porty wbudowane w komputery, a w tym karta sieciowa, do której możemy podłączyć klasyczny kabel RJ45. Łączność bezprzewodowa to z kolei WiFi 6E oraz 4G cat. 16 do 1Gb/s, dla osób które chcą być w pełni niezależne i często pracują w podróży.

Komputery z serii 3000 są zabezpieczone przed zagrożeniami z zewnątrz, dzięki TMP 2.0, wbudowanemu czytnikowi linii papilarnych, Safe ID czy autorskiej technologii Safe BIOS. Administratorów powinno ucieszyć również wsparcie dla aplikacji Dell Client Command Suite.