Nowy laptop Dell Latitude 7030 Rugged Extreme

VMware Workspace One – platforma do zarządzania i zapewnienia bezpieczeństwa organizacji

Dell Client Deploy oraz Dell Command Configure – darmowe narzędzia do zarządzania i konfiguracji

Seria Dell Latitude od lat cieszy się wśród klientów Dell największą popularnością. Wpływa na to przede wszystkim skalowalność oraz wysoka wydajność. W zależności od wersji komputery dostępne są z najnowszymi procesorami Intel 13. generacji, zarówno z serii mobilnej U, jak i P, dla tych potrzebujących więcej mocy. Dodatkowo, istnieje możliwość dobrania dyskretnej karty graficznej, dołożenia drugiego dysku i innych opcji rozbudowy.

Urządzenia dostępne są w trzech różnych rozmiarach: 13, 14 oraz 15,6-cala, a dodatkowo największa wersja wyposażona została w klawiaturę numeryczną. Zmianom uległ touchpad, który jest teraz większy i bardziej precyzyjny, a użytkownicy odczują większy komfort podczas codziennej pracy, dzięki nowej konstrukcji termicznej oraz nowym ustawieniom na poziomie BIOS-u.

Liczne nowości dotknęły również sekcji komunikacji, zarówno na poziomie aplikacji, jak i sprzętu – w standardzie pojawiła się kamera Full HD, a opcjonalnie można skorzystać z funkcji Intelligence Privacy, która przysłania wyświetlane treści przed niepożądanym wzrokiem.

Na pokładzie komputerów znalazło się również oprogramowanie Dell Optimizer 4.0, korzystające ze sztucznej inteligencji, która automatycznie zadba o ustawienia systemu i najlepsze dostosowanie go pod nasze potrzeby (np. optymalizacja baterii czy aplikacji, z których korzystamy, by poprawić wydajność). Pojawiła się również nowa funkcjonalność związana z bezpieczeństwem, cały pakiet rozwiązań, który możemy wykorzystać: inteligentna prywatność, wbudowany micro chip TMP, Safe ID czy też ochrona Dell SafeBIOS.

Na stronach Dell Technologies można znaleźć wszystkie możliwe konfiguracje nowych laptopów z serii Dell Latitude 5000.