Absolute Software, czyli kompleksowe zabezpieczenia zaszyte w BIOS

Mobilne i stacjonarne nowości produktów z rodziny Dell Precision gotowe na rewolucję AI

Latitude seria 5000

Stacje robocze Dell Precision 3000 przeznaczone są dla użytkowników, którzy zaczynają przygodę z urządzeniami tego typu i w wielu przypadkach jest to ich pierwszy kontakt z komputerami wyposażonymi w podzespoły stworzone do najbardziej wymagających zadań. Mowa tutaj o kartach graficznych NVIDIA Quadro czy procesorach wysokonapięciowych Intel serii H (45-watowe procesory w modelu Precision 3581 lub procesory 28-watowe w 14-calowym modelu 3480 oraz 3580).

Dell dostosowuje komputery Precision 3000 dla osób projektujących w 2D lub w mniej zaawansowanym stopniu w 3D, ale też dla studentów. Wspomniane stacje robocze są jednak wykorzystywane przede wszystkim przez tzw. power userów, czyli osoby, które nie zawsze wykorzystują pełny potencjał podzespołów, ale poszukują wydajnego urządzenia np. do przygotowywania raportów Power Bi, bardzo zaawansowanych funkcji programu MS Excel, przeglądając przy okazji projekty, wykorzystujące moc GPU oferowaną przez karty Quadro.

Stacje oparte są o obudowy Latitude z serii 5000 i pod kątem wyglądu niemal się od nich nie różnią, wykorzystując najlepsze elementy z tej linii produktowej, a dodatkowo wiele części pochodzi z recyklingu – to jedne z najbardziej ekologicznych stacji roboczych w portfolio Dell.

Na stronie Dell.com można dokładnie sprawdzić jak prezentują się poszczególne konfiguracje stacji roboczych z serii Dell Precision 3000, a także wycenić dany model.