Nowa generacja komputerów stacjonarnych Dell Optiplex

Dell Latitude seria 9000 dla biznesu i wymagających użytkowników

Nowy laptop Dell Latitude 7030 Rugged Extreme

Nowa odsłona komputerów Dell Optiplex otrzymała oznaczenie 7020, ale wciąż obowiązuje klasyfikacja urządzeń, na podstawie obudów, która jest zdecydowanie popularniejsza w przypadku tej rodziny sprzętów: Micro Form Factor, Small Form Factor, Mini Tower w wersji Standard i Plus, All-in-One oraz Thin Client.

W nowych komputerach Optiplex użytkownicy mogą liczyć na 14. generację procesorów Intel oraz szybkie pamięci DDR5, nawet w konfiguracjach Standard. W obudowie Tower Plus mamy również do dyspozycji bardzo mocną kartę graficzną NVIDIA RTX 4060, co oznacza, że taki komputer może być wykorzystywany do pracy i rozrywki.

Sztuczna inteligencja na pokładzie

Urządzenia z nowej linii zostały dodatkowo wyposażone w rozwiązania sztucznej inteligencji, wykorzystując przede wszystkim platformy Dell Optimizer oraz SupportAssist. Warto jednocześnie podkreślić, że jedną z nowości Dell Optimizer jest integracja dodatkowych narzędzi Dell, które wcześniej były dostępne jako oddzielne aplikacje. Jedną z takich aplikacji jest Dell Power Manager.

Nowością w komputerach stacjonarnych Optiplex są tzw. tablice termalne, która umożliwiają wskazanie typu pracy komputera. Oznacza to, że możemy położyć nacisk na większą wydajność, cichą pracę lub niską temperaturę systemu, co przekłada się na niskie zużycie energii.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa

Dell Optiplex to również rozwiązania zabezpieczające użytkownika – każdy komputer może być wyposażony w Intel vPro Enterprise. Do tego zaawansowany BIOS, który daje dużo możliwości ustawień, dbających o prywatność użytkownika, np. blokada uruchomienia komputera z pendrive’a, a nawet możliwość wykorzystania wbudowanego czujnika otwarcia obudowy, by monitorować czy z danej jednostki nie zostały wyjęte podzespoły.

Każdy użytkownik może również liczyć na wsparcie techniczne, a w tym predykcyjny support wykorzystujący algorytmy AI, by przewidzieć potencjalne awarie.

Polski produkt

Dodatkowo, warto podkreślić, że komputery Dell Optiplex są wytwarzane w Polsce, w łódzkiej fabryce Della.