Dell Peripheral Manager

Mobilne i stacjonarne nowości produktów z rodziny Dell Precision gotowe na rewolucję AI

Intel vPro: zdalne zarządzanie flotą IT firmy nigdy nie było prostsze (i bezpieczniejsze)

Na rynku debiutują nowe laptopy Dell Latitude z serii 3000, wśród których należy wyróżnić modele 14 i 15-calowe.

Mniejszą, 14-calową wersję wyposażyliśmy w nową matrycę o jasności 400 nitów, z funkcjami Low Power i Low Blue Light, umożliwiającymi dłuższy czas pracy na baterii oraz ochronę wzroku, poprzez redukcję światła niebieskiego. Z kolei model 15-calowy posiada blok klawiatury numerycznej, idealny dla osób, które często pracują z liczbami. Jednym z nowych, wizualnych elementów widocznych na klawiaturze jest także przycisk funkcyjny Copilot.

W laptopach Latitude z serii 3000 dostępna jest również przesłona kamery, dzięki której możemy zadbać o prywatność, zasłaniając obiektyw. Pozostając w temacie, kamera jest wsparta przez HDR i funkcję redukcji szumów TNR4.

W kwestii podzespołów, komputery z serii Latitude 3000 są wyposażone w najnowsze procesory Intel Core, szybkie pamięci DDR5 oraz opcjonalnie kartę graficzną NVIDIA MX570 w wyższych konfiguracjach.

Użytkownicy serii Latitude 3000 mogą również liczyć na pakiet narzędzi w postaci platformy Dell Optimizer, która wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Dzięki temu można w bardzo prosty sposób zoptymalizować pracę swojego komputera i spersonalizować wiele ustawień, przekładających się m.in. na wydajność czy czas pracy baterii.

Dell Latitude to seria biznesowa, w której stawiamy na bezpieczeństwo, tak fizyczne, jak i systemowe. Oprócz przesłony kamery dostępny jest również slot linki zabezpieczającej i czytnik linii papilarnych, wbudowany w przycisk włączenia komputera, a także wsparcie dla Windows Hello. Do tego dochodzi ochrona przed cyberzagrożeniami, w postaci m.in. zabezpieczenia systemu BIOS.