Dell Latitude 3330: Kompaktowy, ultralekki laptop biznesowy

Dell Command Monitor, czyli praktyczne narzędzie do zdalnego monitorowania urządzeń w organizacji

Dell Peripheral Manager

Technologia Intel vPro dostępna jest w biznesowych seriach Dell Latitude 5000 i wyższych, w Dell OptiPlex 7000 oraz w produktach z serii Dell Precision. Zapewnia wydajność, bezpieczeństwo, łatwość zarządzania i stabilność dla firm.

To rozwiązanie wbudowane bezpośrednio w samo urządzenie i działa nawet, gdy np. laptop nie posiada systemu operacyjnego, nie jest też zależne od wersji OS, sterowników czy oprogramowania.
Dzięki Intel vPro administratorzy IT mogą diagnozować i naprawiać problemy, monitorować wydajność systemu, aktualizować oprogramowanie i sprzęt, a także kontrolować bezpieczeństwo systemu czy uwierzytelnić użytkowników w pełni zdalnie.

Zdalne zarządzanie to jedna z najważniejszych funkcji vPro, zwłaszcza w momencie gdy tak wielu pracowników wykonuje swoje codzienne obowiązki w trybie hybrydowym. W efekcie, większość urządzeń mobilnych znajduje się poza siecią firmy, a w przypadku jakichkolwiek problemów teraz można je rozwiązywać zdalnie, bez konieczności dostarczenia sprzętu do biura, co znacznie oszczędza czas pracowników i zespołów IT.

Zarówno Intel vPro, jak i nowe rozwiązanie w postaci Intel EMA są w pełni darmowe i wystarczy posiadać sprzęt, który oznaczony jest stosowną naklejką, która informuje użytkownika o tym, czy urządzenie może być zarządzane na odległość