Level Up: Dell Client Command Suite – darmowe narzędzie do zarządzania urządzeniami końcowymi

Dell Precision 5680, najnowsza, ultramobilna stacja robocza w portfolio Dell Technologies

Dell Rugged: Komputery do zadań specjalnych

Stacje dokujące, które znacznie zwiększą funkcjonalność laptopa nie tylko w pracy, ale także w domu

Głównym zadaniem stacji dokującej jest zwiększenie funkcjonalności komputera, który zostaje do niej podłączony. Jest ona wyposażona w dodatkowe porty i złącza, umożliwiając w ten sposób ładowanie
baterii komputera lub korzystanie z większej ilości urządzeń peryferyjnych, jak klawiatura czy monitor. Na tym jednak nie kończą się możliwości stacji dokującej.

Dużą popularnością cieszą się modele posiadające dodatkowe funkcjonalności, wykraczające poza standardowe rozwiązania. Dell w swoim portfolio posiada 3 rodzaje stacji dokujących, skierowane do różnych grup użytkowników.

Wśród nich znajdziemy stację Wire Dock dedykowaną typowym rozwiązaniom biurowym, wyposażoną w technologie dające administratorowi IT zdalny dostęp do wielu urządzeń w ramach organizacji. Innym modelem jest stacja Home Dock charakteryzująca się niewielkimi rozmiarami oraz funkcją bezprzewodowego ładowania telefonu, co sprawia, że doskonale sprawdza się w warunkach domowych. Ostatnim rodzajem jest stacja uniwersalna Universal Dock, posiadająca zdolność synchronizacji z komputerami różnych producentów, co czyni ją idealnym rozwiązaniem do użytku na stanowiskach rotacyjnych, typu miejsca pracy z systemem zmianowym, jak uczelnie, lub coraz bardziej popularne przestrzenie biurowe z hot deskami.

Przed wyborem stacji dokującej kluczowe jest zdefiniowanie potrzeb i dopasowanie do nich odpowiedniego rozwiązania, a w rezultacie będziemy mogli cieszyć się większą produktywnością oraz komfortem codziennej pracy.