Dell Peripheral Manager

Dell Command Monitor, czyli praktyczne narzędzie do zdalnego monitorowania urządzeń w organizacji

Jaki laptop wybrać? Latitude 9330 czy Latitude 9430

Dell Latitude seria 5000: laptop, który wytrzyma przez cały dzień pracy bez ładowania

Linia Latitude 5000 to seria laptopów dająca szerokie możliwości konfiguracyjne. Możemy dostosować urządzenie do swoim potrzeb poprzez upgrade pamięci RAM, dołożenie karty graficznej czy drugiego dysku twardego, a także konfigurację systemu w zależności od preferencji – Windows lub ChromeOS. Obok dużej skalowalności, kolejną niewątpliwą zaletą jest możliwość całodniowej pracy systemu bez zasilania, która jest wyróżnikiem całej serii Dell Latitude.
Laptopy z serii 5000 wyposażone są w automatyczną funkcję Onlooker Detection, zapewniającą prywatność contentu naszego ekranu. Dzięki niej użytkownik ma pewność, że zawartość ekranu będzie niewidoczna dla innych osób znajdujących się w pobliżu. Co więcej, funkcja ta wpływa na oszczędność baterii, ponieważ kiedy skierujemy spojrzenie poza obszar naszego ekranu, system automatycznie przyciemni go, a bateria będzie działała dłużej.
Modele z tej serii mają wbudowaną optymalną ilość złączy, nie ma więc potrzeby korzystania z replikatora portów. Wszechstronność serii to także możliwość przejścia w tryb tabletu, na które pozwalają warianty serii 5000 posiadające matrycę konwertowalną o 360 stopni. Obudowa serii wykonana jest z ekologicznych materiałów pochodzących z recyklingu, a chłodzenie zostało znacznie zoptymalizowane, dzięki większemu wentylatorowi wbudowanemu w nową odsłonę notebooka.