Absolute Software, czyli kompleksowe zabezpieczenia zaszyte w BIOS

Dell Latitude seria 9000 dla biznesu i wymagających użytkowników

Latitude seria 5000

Dell Power Manager: dzięki tej aplikacji wydłużysz żywotność swojego komputera

Każdy z nas z pewnością znalazł się w sytuacji, w której z rozładowanym laptopem w ręku szukał gniazdka na uczelni, w kawiarni czy pociągu. Aby przedłużyć żywotność baterii, Dell stworzył aplikację, która pozwala użytkownikowi na zarządzanie termiką i sposobem ładowania komputera. Dell Power Manager jest darmową aplikacją, w której znajdziemy informację o poziomie naładowania baterii oraz o jej kondycji. W aplikacji możemy wybierać spośród 4 trybów ładowania baterii, w zależności od indywidualnych potrzeb, a nawet jesteśmy w stanie skonfigurować własny customowy tryb zarządzania energią.
Wśród 4 predefiniowanych trybów znajdziemy oczywiście styl klasyczny, w którym naprzemiennie jesteśmy podłączeni do ładowarki i pracujemy na baterii. Możemy także wybrać styl nastawiony przede wszystkim na pracę ze stale podłączoną ładowarką. Ten tryb chroni naszą baterię przed niewłaściwą jej eksploatacją, co często zdarza się w przypadku stałego podłączenia „do kabla”. Możemy także wybrać ekspresowe ładowanie i długą pracę na baterii. Ciekawe jest także rozwiązanie adaptacyjne, które automatycznie dopasowuje sposób ładowania do naszego trybu pracy, na podstawie zapamiętanych przyzwyczajeń użytkownika.

Aplikacja Dell Power Manager jest do pobrania za darmo ze strony Dell Power Manager | Szczegóły sterownika | Dell Polska