Mobilne i stacjonarne nowości produktów z rodziny Dell Precision gotowe na rewolucję AI

Dell Latitude 5×40: odświeżona wersja najpopularniejszych komputerów

Dell Power Manager

Dell Command Monitor to kolejne narzędzie z pakietu Dell Client Command Suite, które umożliwia komunikację z urządzeniami wykorzystywanymi w organizacji do pracy zdalnej oraz pozyskanie wielu niezwykle interesujących informacji na ich temat, głównie pod kątem monitorowania kluczowych ustawień.

To idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy dział IT z poziomu oprogramowania zarządzającego klasy SCCM czy Intune chce pozyskać informacje np. na temat tego, czy na komputerach lub laptopach używanych poza biurem zostało założone hasło na BIOS. Dzięki zainstalowanemu uprzednio na urządzeniu Dell Command Monitor możemy też sprawdzić czy zablokowany jest konkretny port, który z punktu widzenia bezpieczeństwa ma istotne znaczenie oraz jak wygląda status gwarancji. Uzyskamy jednocześnie dostęp do wielu innych danych, które są przechowywane przez hardware, a do których nie mamy dostępu używając
klasycznych, dostępnych w Windowsie klas WMI.

Dell Command Monitor wspierany jest przez urządzenia biznesowe Dell, a konkretniej laptopy z rodziny Latitude, komputery Optiplex i stacje robocze Precision. Instalacja tego oprogramowania, zaimplementowanie go w obrazie lub instalacja poprzez SCCM-a czy inne narzędzie, pozwala nam na głębszą integrację ze sprzętem.

Nie jest to oprogramowanie, które uruchamiane jest jako serwis czy aplikacja z poziomu systemu operacyjnego. Dell Command Monitor to tak naprawdę interfejs, który służy głównie do zdalnego monitorowania, wykorzystywanego przez działy IT.

Zachęcamy do pobrania i przetestowania tego narzędzia ze strony wsparcia Dell Technologies.